yeşili ve maviyi bize emanet edilen ilk günler kadar saf ve temiz hale getirmeye çalışalım

TÜRKİYE ‘de İLK VE TEK

ENF Savunma Sistemleri Ltd.Şti. olarak, aktif karbon üretim teknolojileri konusunda yaklaşık 10 yıllık teknik araştırma ve incelemelerden sonra 2000 yılı mart ayında başladığı fiili faaliyetleri sonunda, aynı yıl içinde TÜRKİYE ‘DE İLK KEZ aktif karbon üretimini başarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Kuruluşu tamamen yerli sermaye, yerli teknoloji kullanılarak tamamlanan sistemlerimiz ayrıca üretim yöntemi olarakta endüstriyel olarak dünyada ilk defa kullanılan bir sisteme sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Üretim sistemimiz farklı sektörlerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde tasarlanmıştır. İçme suyu ve atık su arıtımında, solventlerin geri kazanılmasında, istenmeyen koku ve renklerin uzaklaştırılmasında, baca gazı filtrasyonunda kullanılan değişik aktif karbon türleri mevcuttur.

Türkiye’nin İLK VE TEK aktif karbon üreticisi olan ENF Savunma Sistemleri Ltd.Şti, dünya standartlarında yüksek kaliteli ürünleriyle ülkemizin hizmetindedir.

Çevre kirliliği ve bunun yol açtığı sorunlarla mücadelede büyük bir öneme sahip olan AKTİF KARBON, farklı proseslere uygunluğu ve etkinliği ile çağımızın vazgeçilmez materyallerinden biri haline gelmiştir. Endüstriyel atıklarla mücadele, dünyamızın geleceği açısından “olmazsa olmaz” bir olgudur. Her üretici, kullandığı teknolojilerin bu tür yan etkileri için bütün topluma karşı sorumludur. Bu düşünceyle ENF Savunma Sistemleri Ltd.Şti, Türkiye’mizin çevre korunması konusunda bir ilki gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğu içerisindedir.

ENF Savunma Sistemleri Ltd.Şti olarak sadece aktif karbon imalatı konusunda değil, TEKNOPARK mantığına yakışır bir biçimde değişik konularda araştırmaları ve araştırmacıları da desteklemek için kuruluş prensiplerini benimsemiş ve ona göre yapılanmış bir şirkettir.

Bizce “Bilgiyi nasıl kullanmaları gerektiğini bilmeyen insanlar ve toplumlar yirmi birinci yüzyılda başarılı olamayacaklar (Joe TUROW)” öğretisi çok değerlidir. Elimizden geldiğince bu öğretiye destek vereceğiz.

Lütfen görüş, önerileriniz, istekleriniz için bize ulaşın 
e-mail: info@aktifkarbon.com 
Locations of visitors to this page